Káva a energetické nápoje z pohledu Čínské medicíny
Nahrávám...

Káva a energetické nápoje z pohledu Čínské medicíny

Dnes velmi populární energetické nápoje jsou z pohledu TČM velmi nevhodné, podíváme se na to,  proč to tak je.

Chápu, že dnešní doba, která na nás klade velké nároky, přímo vybízí k jejich konzumaci. Je to snadný postup jak získat energii.  Vše, co je snadné a rychlé, nám vyhovuje.  Pojďme se ale podívat na to, co se v těle děje, když se takto stimulujeme.

Z pohledu Čínské medicíny při konzumaci energy drinků dochází k eliminaci celkové tělesné energie.  Káva a stimulující nápoje  neobsahují žádnou energii. Odkud tedy ta energie, kterou po požití cítíme, pochází? Stimulanty jsou vlastně takový zloději, kteří umí energii z těla, konkrétně z ledvin, ukrást!! Asi si řeknete, čemu to vadí­­? Důsledky jsou totiž mnohem horší, nežli si dovedeme vůbec představit! Energie na celý život je totiž uskladněna v ledvinách, hoří tam taková pomyslná svíčka života, kterou jsme dostali od sudiček na celý život. To znamená, že záleží na nás, jak dlouho nám vydrží a jak dlouho budeme žít!

Na závěr Vám řeknu, jak to dělám já. Kávu mám rád, také ji piji, ale maximálně jednu denně, o víkendu zpravidla vůbec.

Úplná sebevražda je nadměrné pití kávy nebo konzumace kávy u vyčerpaných lidí.

Za maximum bych považoval tu jednu kávu denně na pohodu, za sebelikvidaci považuji pití 3 a více káv denně. Energetické nápoje typu Red Bull a podobně bych nepil vůbec, jejich konzumací dochází k razantní eliminaci celkové energie a tím ke zkrácení života!

Autor: Bc. Vladimír Hirka